Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 13:37
 
50 yıllık şişe mesajı bulundu: 'Lütfen cevap verin'
Avustralya'da bir balıkçının bulduğu mesaj, 1969 yılında denize bırakılmış. Paul Gilmore adlı 13 yaşındaki İngiliz çocuk, "Avustralya'nın güneyinden batısına doğru bir gemide yolculuk yapıyorum. Lütfen cevap verin" diyor. Güney Avustralya'da 50 yıllık şişe mesajı bulunduğu bildirildi.
DÜNYA Haberi
50 yıllık şişe mesajı bulundu: 'Lütfen cevap verin'

Paul Elliot adlı balıkçı, Avustralya Yayın Kurumuna (ABC) yaptığı açıklamada, Güney Avustralya eyaletindeki Eyre Yarımadası'nın batısında oğluyla balık tutarken içinde mesaj yazılı bir şişe bulduğunu belirtti.

Elliot, 17 Kasım 1969 tarihli mesajı yazan kişinin, kendisini Paul Gilmore adlı 13 yaşında İngiliz bir çocuk olarak tanıttığını kaydetti.

Gilmore'un mesajında "Avustralya'nın güneyinden batısına doğru bir gemide yolculuk yapıyorum. Lütfen cevap verin." ifadelerinin yer aldığını aktaran Elliot, bu kişiyi bulmak ve tanışmak istediğini dile getirdi.

Dünyada en eski şişe mesajı, Batı Avustralya'da bir kumsalda bulunmuştu.

Batı Avustralya eyaletinin başkenti Perth'in 180 kilometre kuzeyinde yer alan Wedge Adası kumsalında bulunan mesajın, 132 yıl önce bir Alman gemisitarafından suya bırakıldığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 50, yıllık, şişe, mesajı, bulundu:, 'Lütfen, cevap, verin',
Haber Yazılımı