Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 08:53
 
Büyükşehir'den toplu ulaşımda iki müjde
Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan kararla Kurban Bayramı süresince ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Günü'nde Bukart'ını gösteren tüm vatandaşlara tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. 
BURSA Haberi
Büyükşehir'den toplu ulaşımda iki müjde

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin temmuz ayı oturumunda Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın verdiği sözlü önerge ile Kurban Bayramı süresince toplu ulaşımın ücretsiz olması oy birliği ile kararlaştırıldı. 4 günlük kurban bayramı boyunca Bukartı'nı gösteren vatandaşlar, Burulaş'ın sarı otobüsleri, Bursaray ve Özel Halk Otobüsleri'yle ücretsiz seyahat edecek. Oturumda ayrıca; CHP ve İYİ Parti'den gelen önerge ile mecliste 30 Ağustos Zafer Bayramı günü de toplu ulaşımın ücretsiz olması kararlaştırıldı. 

KAÇAK YAPIYLA MÜCADELE...

Oturumun başında İYİ Parti Meclis Sözcüsü Mehmet Temirtaş'a geçmiş olsun dileğinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bu tarz saldırılar hangi bireye yapılıyor olursa olsun hiçbiri kabul edilir değil. Bundan sonra hiçbir arkadaşımızın bu tip saldırılarla karşı karşıya kalmamasını temenni ediyorum” diye konuştu. Kaçak yapıyla mücadele konusuna da değinen Aktaş, tüm belediye başkanlarıyla birlikte kararlı bir duruş sergileyerek çarpık yapılaşmayla mücadelede taviz vermeyeceklerini söyledi.

ŞEHİR HASTANESİ ELEŞTİRİSİ...

Şehir Hastanesi'nin yerini eleştiren CHP Grup Sözcüsü Osman Ayradilli, “Şehir Hastanesi'nin biçimi, mantığını, yerini ilk günden beri reddetmiştik. Sağlık gibi sosyal devlet anlayışımızın en temel konularda devletin ortadan çekilip, vatandaşlarımızın özel hastanelere yönlendirilmesi anlaşılır değil. 15 gün kullanılacak stadyum kentin merkezinde, 7/24 kullanılacak hastane şehrin dışında. Bu gidiş doğru bir gidiş değildir. Ulaşımla ilgili sorunu çözmek sadece Büyükşehir'in bütçesinden olmaz, Ankara lobisi kurmalısınız. Ya da Rönesans kendisi yapsın getirsin yollarını” diye konuştu. Ayradilli'ye cevap veren Aktaş da, “Ulaşımla ilgili olarak 3 ayrı otobüs hattımız mevcut. 5.5 kilometre uzunluğunda da metro çalışması sürüyor. Hastanenin lokasyonuyla ilgili yatırımı Sağlık Bakanlığı yaptı, sonuçlarını hep beraber göreceğiz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, toplu, ulaşımda, iki, müjde,
Haber Yazılımı