Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 12:31
 
Kriz sevdalılarını hüsrana uğrattık!
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Gaziantep İş Dünyası ile Buluşma" etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Aldığımız önlemlerle, ekonomideki tüm kurumlarımızın ortaya koyduğu güçlü koordinasyonla, iş dünyamıza verdiğimiz desteklerle 'kriz sevdalılarını' hüsrana uğrattık" dedi.
EKONOMİ Haberi
Kriz sevdalılarını hüsrana uğrattık!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kriz sevdalılarının hüsrana uğradığını söyledi. Bakan Albayrak Gaziantep'te iş dünyası ile buluştu. 2019 yılının yüzde 5'in üzerinde büyümeyle kapatılacağını belirten Bakan Albayrak, "Ekonomiyi durdurmak isteyenlere izin vermeyeceğiz" dedi.

Bakan Albayrak, "Tarihte ilk kez sabit faizli finansmanın önünü açıyoruz. Kur ve faizlerde ihtimal verilmeyecek bir iyileşmeyi kısa sürede sağladık" açıklamasında bulundu.

Bakan Albayrak'ın açıklamaları şöyle:

- Aldığımız önlemlerle, ekonomideki tüm kurumlarımızın ortaya koyduğu güçlü koordinasyonla, iş dünyamıza verdiğimiz desteklerle 'kriz sevdalılarını' hüsrana uğrattık.

- Enflasyonda, kurda ve faizlerde ihtimal dahi verilmeyecek bir iyileşmenin başarısını sağladık ama yetmez, daha yeni başladık.

 - Ekonomiyi durdurmak isteyenlere izin vermeyeceğiz.

- Yüzde 5'in üzerinde bir büyümeyle 2019'u kapatacağız.

 - Kur ve faizlerde ihtimal verilmeyecek bir iyileşmeyi kısa sürede sağladık.

 - Tarihte ilk kez sabit faizli finansmanın önünü açıyoruz.

- Toplumu, milleti ümitsizliğe sevk etmek için ellerinden geleni yaptılar ama olmadı, başaramadılar.

​​​​​​​- Ticari kredi faizlerini yüzde 9 ile tek haneye indiriyoruz.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı