Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 16:23
 
MHP Osmangazi'den Bursa'nın kurtuluş yıl dönümünde anlamlı etkinlik!
MHP Osmangazi İlçe Teşkilatı, Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla, 'geleceğimizin kurtarıcıları' bin 326 çocuğa kırtasiye yardımında bulundu.
BURSA Haberi
MHP Osmangazi'den Bursa'nın kurtuluş yıl dönümünde anlamlı etkinlik!

MHP Osmangazi İlçe Teşkilatı, Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünü anlamı bir etkinlikle kutladı.

Teşkilattan yapılan açıklamada, ",11 Eylül 1922 günü Bursalılar için büyük önem taşıyan Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan yolda özgürlüğün ve bağımsızlığın günüdür. Bursa'nın değil Türk milletinin maneviyatındaki işgalin de sona erdiği bir gündür.  Milletimizin verdiği onurlu mücadelenin sonucudur 11 Eylül. Bizler geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler bilinci ile çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Gayretimiz yüzyıllardır sanatta, ticarette, sporda ve pek çok alanda adeta başı çeken bir şehir olan Bursa'mızın ecdadımızdan aldığımız emaneti sonsuza kadar taşımak olacaktır.

Bursa'mızın kurtuluş gününde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatanın ebediyete kadar yurdumuz olması için göğüslerini imanla siper edip canlarını feda edenleri şükranla anıyor ruhları şad, mekanları cennet olsun diyoruz. Bursa'nın kurtuluşu hepimize kutlu olsun. Bu duygularla Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi İlçe Teşkilatı olarak Bursa'mızın kurtuluş gününde gözlerinde oluşan kıvılcımlar ile geleceğimizi aydınlatıp enerjimiz olacak geleceğimizin kurtuluşu olan çocuklarımızı unutmayarak ihtiyaç sahibi bin 326 kardeşimize yeni eğitim öğretim yılında kırtasiye malzemesi hediye ederek 11 Eylül kurtuluş günü geleceğimizin kurtuluşu olan çocuklarımızla kutladık" denildi.Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı