Haber Detayı
13 Ocak 2016 - Çarşamba 13:43
 
60 yeni trenin teslimi başladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursaray'daki sefer sıklığını arttırmak ve yolcu yoğunluğunu azaltmak için alacağı 60 yeni trenin teslimatına başlandı.
BURSA Haberi
60 yeni trenin teslimi başladı

Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili Olay Gazetesi'ne açıklamada bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan 60 yeni trenin teslimatına başlandığını dile getiren yetkililer, "Gelen iki aracın testleri yapılıyor. Mart ve Nisan 2016 aylarında diğer araçlarla bir dizi oluşturularak işletime verilecek. Teslim edilen araç sayıları arttıkça, tren dizilerinin sayıları da arttırılarak daha iyi hizmet imkanı sağlanmış olacak. Ancak mevcut araçların kullanımına da devam edilecek" diye konuştu.

DUEWAG TRENLERDE YAŞANAN SORUNLAR

Trenlerin daha eskilerinin Paris'te hala kullanıldığına dikkat çeken yetkililer, "Duewag trenlerinde yaşanan sorunlar, trenin ikinci el olmasından kaynaklı değildir. İster sıfır, ister ikinci el olsun, yeni bir sisteme giren her trenin, sisteme adaptasyonu konusunda her zaman sıkıntı yaşanmaktadır. Bilindiği üzere, Siemens ve Bombardier trenleri de devreye alındığında, sıfır araçlar olmasına rağmen, yaklaşık 2 yıl sisteme uyumla ilgili aksaklıklar yaşanmıştı. İkinci el olarak alınan Duewag trenlerinde de aynı şekilde sisteme uyum sorunları olmuştur" dedi.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı