Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 08:02
 
Araç park etmeyi öğrenemedik!
DİĞER Haberi
Araç park etmeyi öğrenemedik!

Kentte gerek cadde ve sokaklara, gerekse otoparklara gelişi güzel bırakılan araçlar çileden çıkartıyor.

Olay Gazetesi'nden Enver Akasoy'un haberi;

Her geçen gün artan nüfus ve trafiğe çıkan araç sayısına bir de sorumsuz sürücüler eklenince günlük yaşam zorlaşıyor. Öyle ki, kendini bilmez sürücülerin araçlarını kentte cadde ve sokaklara gelişi güzel park edip kaldırımların üzerine bile çıkmaları yüzünden yaya yolları yürünmez hale geliyor.

Bu durumda, yol  üzerinden yürümek zorunda kalan yayaların can güvenliği tehlikeye giriyor. Kendilerini istediği yere aracını park etme hakkına sahip görerek kaldırımları bile işgal edip yayaların hakkına tecavüz eden kendini bilmezler ise gayet rahat.

Yolun tam ortasına park ettikten sonra aracını kilitleyerek gideni görmek bile ne yazık ki mümkün. Deyim yerindeyse, bu kişiler için her yer otopark...Sorumsuzluk sadece bununla bitmiyor. Başta AVM'ler olmak üzere kapalı bir çok otoparkta da durum farksız.

Hatta, AVM'lerin otoparklarında araçların düzenli park edilmesi için çizgilere rağmen araçların gelişi güzel bırakılması ilginç görüntüler oluşturuyor.

Otoparklarda  sürücünün aracına binmesine bile fırsat tanımayanlara rastlamak mümkün. İşte buna bir örnek. Sorumsuz sürücü, aracını diğer otomobilin kapısının dibine kadar yanaştırmış.

Kural dışı park edenler sosyal medya aracılığıyla da ifşa ediliyor.

Yaya nereden geçecek!

Kimi sürücüler için her yer otopark... İşte aracını kaldırıma bırakan bir sürücü. Yaya kolu kapalı olduğu için vatandaş caddeden yürümek zorunda kalıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Araç, park, etmeyi, öğrenemedik!,
Haber Yazılımı