Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 12:26
 
Bakan'dan stadyum için destek
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Bursa Büyükşehir Stadyumu'nun ne zaman uluslararası müsabakalara hazır olacağıyla ilgili soruya yanıt verdi.
SPOR Haberi
Bakan'dan stadyum için destek

Bursa'ya kazandırılacak 85 milyon liralık spor yatırımları ile ilgili protokol Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda görkemli bir törenle imzalandı.

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, imza töreninde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'na, Bursa Büyükşehir Stadyumu'nun ne zaman uluslararası müsabakalara hazır olacağı sorusunu yöneltti.

Özdal, Bakan Kasapoğlu'nun açıklamalarını bugünkü köşesinden okuyucularıyla paylaştı.

Özdal'ın köşesinin ilgili kısmı şöyle:

Bakan Kasapoğlu'ndan stadyum sözü

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile dün tanıştık.

İlk izlenimim, son derece pozitif ve mütevazı oluşuydu.

Protokoller imzalandıktan sonra, Bursa'dan gelen gazetecileri yanına davet ederek, “Sizlerle bir fotoğraf çektirelim” dedi.

Daha sonra gördüm ki, Bakan Kasapoğlu Bursa basınıyla çektirdiği fotoğrafı Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın internet sitesine de koydurmuş.

Bakan Kasapoğlu ile ayaküstü de olsa soru sorma imkanı buldum.

Kasapoğlu'na Bursa Büyükşehir Stadyumu'nun (Timsah Arena) ne zaman uluslararası müsabakalara hazır olacağını sordum.

Öyle ki A Milli Futbol Takımı, Konya başta olmak üzere  Anadolu kentlerinde resmi maçlar oynamasına rağmen, Büyükşehir Belediye  Stadyumu hazır olmadığı için uluslarası organizasyonlara ev sahipliği yapamıyor.

Bakan Kasapoğlu şu yanıtı verdi:

“Merak etmeyin, Bursa'nın stadyumu hazır olacak. Gelecek dönem Büyükşehir Stadyumu uluslarası organizasyonlara ev sahipliği yapmak için hazır hale gelecek. Bursa, kesinlikle bir spor kenti olacak, bunun sözünü veriyorum.”

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı