Haber Detayı
24 Aralık 2015 - Perşembe 14:47
 
Bayırbucak’a yardım seferberliği sürüyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine yardım elini uzatmaya devam ediyor. Bu kez su, erzak, battaniye ve kömürden oluşan 4 tır yardım daha bölgeye gönderdi.
BURSA Haberi
Bayırbucak’a yardım seferberliği sürüyor

Suriyeli mazlumlara destek olmak amacıyla Bursa’da başlatılan yardım seferberliği, Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle çığ gibi büyüyor. Fetih-Der organizasyonu ile Gazcılar esnafı başta olmak üzere hayırsever işadamları ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle toplanan yardımlarla Türkmenlerin yaralarının sarılması hedefleniyor. Geçtiğimiz günlerde Bayırbucak’a gönderilen soba ve yardım malzemelerinin ardından şimdi de bölgeye su, erzak, battaniye ve kömürden oluşan 4 tır yardım daha gönderdi. Tırlar, Büyükşehir Belediyesi’nin Doğanbey Otoparkı’nda düzenlenen törenin ardından dualarla bölgeye uğurlandı.

“Kardeşlerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı programda, bölgede hayat normale dönene kadar yardımların devam edeceğini vurguladı. Başkan Altepe, “Kış ve savaş şartlarını yaşayan Suriye’deki dost ve akrabalarımıza yardım etmek bizlere düşüyor. Her zaman için onlarla birlikte olduğumuzu gösterdik. İyi günü de kötü günü de paylaştık. Suriyeli kardeşlerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Özellikle son günlerde büyük sıkıntılar yaşayan ve Rus uçaklarının bombardımanında kalan Bayırbucak Türkmenleri ve bölgeye, Bursa başta olmak üzere tüm bölgelerden yardımlar devam ediyor. Burada özellikle ihtiyaçların tespiti yapıyor ve yardım gönderiyoruz” diye konuştu.

Bu kez 4 tır yardım malzemesi gönderildi

Bursa’nın desteğinin Bayırbucak’a moral verdiğini ifade eden Başkan Altepe, “Biz de mücadelelerinde onların yanında olduğumuz göstermek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu savaşın bir an önce bitmesini istiyoruz. Bir an önce onlar da güzel günlerine kavuşsunlar, huzur içinde yaşasınlar istiyoruz. Bursa’nın tüm sivil toplum kuruluşları faaliyet halinde. Gazcılar esnafı ve Fetih-Der’in de desteğiyle toplanan yardım tırlarıyla erzak, su, battaniye ve kömür olmak üzere 4 tır yardım malzemesi gönderiyoruz” dedi. Yardım organizasyonunu düzenleyen Fetih-Der Başkanı Yılmaz Bulat da bu yardımların toplanmasına katkı veren tüm hayırseverlere teşekkür ederek bölgede ciddi anlamda yakacak ve battaniye ihtiyacının olduğunu bildirdi. Konuşmaların ardından yardım malzemeleriyle dolu tırlar, Suriye Bayırbucak bölgesine dualarla uğurlandı.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı