Haber Detayı
28 Ocak 2016 - Perşembe 10:55
 
BURFAŞ'a uluslararası ödül
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden BURFAŞ, kalite ve işletme bakımından dünyanın en iyi tesisleri arasında yerini aldı. Dünya genelindeki en iyi otel, restoran, yiyecek ve içecek kuruluşlarını ödüllendiren Global Ticaretin Liderleri Kulübü tarafından İspanya’da düzenlenen törende, ‘Global Trade Leaders Club Uluslararası 2016 Otel-Restoran Kalite Ödülü’nü alan BURFAŞ, Türkiye’nin de gururu oldu.
BURSA Haberi
BURFAŞ'a uluslararası ödül

Bursa Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BURFAŞ, kalite ve işletme bakımından dünyanın en iyi tesisleri arasına girdi. Dünya genelindeki en iyi otel, restoran, yiyecek ve içecek kuruluşlarını ödüllendiren Global Ticaretin Liderleri Kulübü (Global Trade Leaders Club), Türkiye’den sadece BURFAŞ’ın kalitesini ve tesislerini ödüle değer buldu. BURFAŞ böylece dünya genelinden ödül alan kuruluşlar arasındaki tek kamu şirketi oldu. Merkezi İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan Global Ticaretin Liderleri Kulübü tarafından İspanya’da gerçekleştirilen ödül törenine, BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy ile Belediye Meclis üyeleri Bayram Şahin ve Aydın Çıkıkçı ile BURFAŞ Genel Koordinatör İsmail Bayrak katıldı.

Törende, Türkiye’nin İspanya Ticaret Müşaviri Fatma Kayhan da hazır bulundu. Ödül töreninde bir konuşma yapan BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin bir şirketi olarak çalışmalarına devam eden BURFAŞ’ın, belediye kuruluşu olarak görev yapan ancak özel sektör mantığı ile çalışan bir kuruluş olduğuna dikkati çekti. Gümüşsoy, 53 tesis ve yaklaşık 700 çalışanı ile BURFAŞ’ın, kamu sermayesi ile insan odaklı ve kaliteli hizmet üretme konusunda örnek teşkil ettiğini ifade etti. Çevre ve hijyen konularında çok büyük hassasiyet gösterdiklerini de vurgulayan Gümüşsoy, “İnsan sağlığı ve gıda güvenliği açısından çok önemli işler yapıyoruz. Hizmet kalitemizin uluslararası kuruluşlarca da tescil edilmesi bizim için önemli” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Kaliteye ödül

BURFAŞ tanıtım filminin de izlendiği törende bir değerlendirme yapan Global Ticaretin Liderleri Kulübü Başkanı Ricardo Roso Lopez de dünya genelinde kalite standardını belirli bir standardın üzerine çıkaran kurum ve kuruluşları ödüllendirdiklerini kaydetti. BURFAŞ’ın, gençleşme ve kendini geliştirme azminden feragat etmeden sektöründe markalaşma hedefine ulaşmış oluşundan ve bu uğurda da kalite standartlarından ve mükemmelliyet arayışından ödün vermeyişinden dolayı ‘Global Trade Leaders Club Uluslararası 2016 Otel-Restoran Kalite Ödülü’ne değer bulunduğunu kaydeden Lopez, BURFAŞ yönetici ve çalışanlarını tebrik etti. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen ödül töreninde ‘Otel-Restoran’ ve ‘Yiyecek-İçecek’ kategorilerinde dünya genelinden toplam 39 kuruluşa ödülleri verildi. BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, ödülünü, Global Trade Leaders Club Başkanı Ricardo Roso Lopez ve Türkiye’nin Madrid Ticaret Müşaviri Fatma Kayhan’ın elinden aldı. Diğer yandan, otel-restoran kategorisinde ödüllendirilen 14 kuruluş ile yiyecek-içecek kategorisinde ödüle değer bulunan 20 kuruluşun dünya ölçeğinde firmalar olması dikkat çekti. BURFAŞ, bu ödülle 100-200 milyon sermayeli ve ortalama 4-5 bin çalışanı olan büyük firmalarla aynı karede yer almayı başardı.

Ödül Bursa’da

BURFAŞ Genel Müdürü Gümüşsoy, Global Trade Leaders Club ödülünü, İspanya dönüşünde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye takdim etti. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Başkan Altepe, “Bursa’mızın kalite şehri olması yolundaki çalışmalarımız sürüyor. Bunlardan biri de sosyal tesislerimizdir. Şehrimizin 53 noktasında restoran ve kafeterya olarak hizmet veren bu tesislerimiz şehre zenginlik ve kentin huzuruna huzur katmakta. Şehrin buluşma noktası konumundaki bu tesislerimizi ilçelerimizde de yaygınlaştırmaya çalışıyoruz, yeni yatırımlar yapıyoruz” dedi. BURFAŞ’a bu alanda önemli görevler düştüğünü ifade eden Başkan Altepe, “Halkımızın mutluluğuna hizmet eden tesislerin ne kadar değerli olduğunu yurtdışından gelen uzman kuruluşlar dahi gördü ve takdir etti. Global Trade Leaders Club gibi bu alanda dünyaca bilinen kuruluşlar BURFAŞ’ın kalitesini tescillemiş oldu. Alınan ödül, yapılan çalışmaların, verilen hizmetlerin ne kadar iyi yapıldığının da bir belgesi oldu. Genel müdürümüze ve tüm BURFAŞ çalışanlarına teşekkür ediyorum” diyerek ödülün Bursa için hayırlı olmasını dileğinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı