Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 12:43
 
Bursa caddelerinde gören bir daha bakıyor! Kim bu Mustafa?..
Bursa merkez ve ilçelerinde üzerinde sadece beyaz zemin üzerine yeşil olarak “Mustafa”, altına da “sonuna kadar Bursa” yazılı bilboordlar dikkat çekiyor. Peki kim bu Mustafa? Detaylar haberimizde...
BURSA Haberi
Bursa caddelerinde gören bir daha bakıyor! Kim bu Mustafa?..

Konuyla ilgili detayları Havadis16 yazarı Cennet Cankılıç bugünkü köşesine taşıdı.

Cankılıç'ın köşesinin ilgili kısmı şöyle:

Kim bu Mustafa?

Son iki gündür Bursa merkez ve ilçelerinde üzerinde sadece  beyaz zemin üzerine  yeşil olarak “Mustafa”, altına da “sonuna kadar Bursa” yazılı bilboordlar dikkat çekiyor. Görenlerin ilk etapta “kim bu Mustafa?” diyerek merak ettiği bilboordları önceki gün ben de Orhangazi’ye  giderken görünce acaba dedim “Köfteci Yusuf gibi bir et  restoranı mı  açılacak?”

“Köfteci Mustafa”. Kulağa pek poş gelmedi!Ama zamanla  isim oturur diye de kendimi yordum.

Sonra biraz daha  dağarcığımı çalıştırdım “Yok belki de Bursaspor Mustafa adında bir futbolcuyu transfer edecektir”dedim. Ama neticede gerçekten merak uyandıran güzel bir reklam.

Ertesi gün bir meslekdaşım” Abla bilboardlardaki Mustafa’yı”gördün mü ?”dedi. “Ben de evet güzel bir reklam çalışması olmuş.  Kim bu Mustafa?”dedim.

Gülerek “Abla yapma belediye başkanı” dedi. İnanın  o ana kadar siyaseten hiç bir isim çağrıştırmamıştı. Şaşkınlıkla “ nasıl da aklıma gelmedi” dedim. Maden bulmuşcasına sevindim:

“Tamam  tamam Mustafa Dündar bu. Zaten Merinos’a da  üzerinde Mustafa Dündar yazılı yeşil beyaz  atkılarla gelip gövde gösterisi yapmışlardı. İyi fikir”dedim.

MUSTAFA BOZBEY...

Meslekdaşım bu sefer daha da gülerek” Yok abla, O Mustafa değil, Mustafa Bozbey” demez mi?

Sonuçta AK Parti’nin zaman zaman böyle enteresan reklamlarına aklım gittiği için doğrudan bizim Mustafa’dır dedim. Meğer Bozbey’in çalışması imiş ve hakkını da vermek lazım. Gerçekten parti amblemi ve ismi yer almadan doğrudan her kesimin hafızasına yerleşecek bir algı taktiği…

►Cankılıç'ın köşesinin tamamı için tıklayın...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa, caddelerinde, gören, bir, daha, bakıyor!, Kim, bu, Mustafa?..,
Haber Yazılımı