Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 11:14
 
Bursa'da 17 belediyeden 14'ü 'Cumhur'un!
AK Parti’nin, 2014 seçimlerinde artan başkan sayısı 31 Mart 2019 seçimlerinde sadece Bursa'da 1 fire verdi. O da Gemlik oldu.
BURSA Haberi
Bursa'da 17 belediyeden 14'ü 'Cumhur'un!

AK Parti, Bursa'da 2104 seçimlerinde, merkez dahil 17 ilçeden 15’ini kazanmıştı. 5 yıl önce sadece Nilüfer ve Mudanya’yı alamayan AK Parti, 31 Mart 2019 seçimlerinde bu iki ilçede yine kazanamadı. AK Parti, son seçimde Gemlik’i de kaybetti.

Gemlik’te seçimi CHP adayı Mehmet Uğur Sertaslan kazandı. Mustafakemalpaşa’da ise yarış İYİ Parti adayı Şükrü Erdem ve AK Partili Mehmet Kanar, arasında gidip geldi. Sonunda ipi göğüsleyen Kanar oldu.

Buna göre AK Parti’den Büyükorhan’da Ahmet Korkmaz, Gürsu’da Mustafa Işık, Harmancık’ta Yılmaz Ataş, İnegöl’de Alper Taban, İznik’te Kağan Mehmet Usta, Karacabey’de Ali Özkan, Keles’te Mehmet Keskin, Kestel’de Önder Tanır, Mustafakemalpaşa’da Mehmet Kanar, Orhaneli’nde Ali Aykurt, Orhangazi’de Bekir Aydın, Osmangazi’de Mustafa Dündar, Yıldırım’da ise Oktay Yılmaz belediye başkanı seçildi. Yenişehir’de ise MHP’nin adayı Davut Aydın kazandı.

Kaynak: (Olay ) - Olay Gazetesi Editör:
Etiketler: Bursa'da, 17, belediyeden, 14'ü, 'Cumhur'un!,
Haber Yazılımı