Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 11:51
 
Bursa Şehir Hastanesi'nin açılış tarihi açıklandı
Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Bursa Şehir Hastanesi'nin açılış tarihini açıkladı.
BURSA Haberi
Bursa Şehir Hastanesi'nin açılış tarihi açıklandı

Türkiye'nin en büyük 10 yatırımından biri olan Bursa Şehir Hastanesi'nin açılış tarihi belli oldu.

lay Gazetesi yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinde, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir'in açıklamalarına yer verdi.

Bursa'daki sağlık yatırımlarına ilişkin Yılmaz'a açıklamalarda bulunan Eldemir, temeli 9 Mayıs 2015’te atılan ve bin 355 yataktan oluşan Şehir Hastanesi'nin, 2019 yılının temmuz ya da ağustos ayında açılmasının planlandığını söyledi.

Ahmet Emin Yılmaz'ın köşesinin ilgili kısmı şöyle:

Sağlık yatırımlarında sorun yok, Şehir Hastanesi açılışı belli oldu!

Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’le sohbet ederken, gözümüz bir an televizyona kaydı. Ekranda, dövizdeki dalgalanma nedeniyle ortaya çıkan ekonomik durumun yatırımlara nasıl yansıyacağı tartışılıyordu. Biz de… “Kamu yatırımlarında tasarruf önlemleri alınıyor… Bursa’daki sağılık yatırımları bu durumdan etkilenir mi?” diye sorduk. Eldemir de yetiştiği ve yaşadığı kent Bursa için şunu söyledi: “Kimse tedirgin olmasın…

Bursa’nın sağlık yatırımlarında herhangi bir problem yok.” Şunu aktardı: “Son gelişimde, Acemler’de inşaatı devam eden Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi müteahhidine ‘Bursa’nın eksiği var, inşaatı hızla tamamla. Biz de tamamladıkça ödemeni yaparız’ dedim. O şimdi hızlı bir şekilde çalışıyor.” Şunu vurguladı: “Devam eden yatırımların bir an önce tamamlanması hükümetimizin genel iradesi. Sağlık yatırımlarının bir an önce tamamlanması için bizim açımızdan ödenek problemi yok.” Ardından… Planlama aşamasındaki bazı yatırımların bu kapsama girebileceğini anımsatıp şunu açıkladı:

“Şehir Hastanesi’nin 2019’un temmuz ya da ağustos ayında açılıp hizmet vermesini planlıyoruz, bunun için çalışıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa, Şehir, Hastanesi'nin, açılış, tarihi, açıklandı,
Haber Yazılımı