Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 20:40
 
Bursaspor'dan Mustafa Cengiz'e kınama mesajı!
Galatasaray Spor Kulübü başkanı Mustafa Cengiz'in "Firavun laneti" açıklamasına bir tepki de Bursaspor'dan geldi. Dün Sivasspor'un yaptığı açıklamanın ardından bu kez Bursaspor resmi sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. 2009-10 sezonu Süper Lig şampiyonu Bursaspor, yaptığı açıklamaya "Kınıyoruz" başlığını verdi ve sert dille bir metin yayınladı.
SPOR Haberi
Bursaspor'dan Mustafa Cengiz'e kınama mesajı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in geçen sezon Kulüpler Birliği'nin hakem bildirisinde imzası olan takımları kulüpleri hedef alarak, "Bu açıklamayı yapan 17 değil, 8 kulüptü. Firavun'un laneti gibi o bildiride imzası olan 8 kulübün 3'ü küme düştü" açıklamasına sert bir yanıt verdi.

Cengiz'in "Firavun laneti" açıklamasına bir tepki de Bursaspor'dan geldi. Bursaspor resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya "Kınıyoruz" başlığını verdi ve sert dille bir metin yayınladı.

İşte o mesaj;

''Başarısızlıklarını örtmek için firavundan medet umanlar bu söylemleri ile futbol ortamını sahadan uzaklaştırarak kaosa sürüklemeye çalışmaktadırlar. Türkiye’nin şampiyonluk yaşamış takımlarından biri olan Kulübümüzü çirkin oyunlarınıza alet etmenize izin vermeyeceğiz. Taraftarlarının fair-play ödülü aldığı Kulübümüz, spor etiği içerisinde kalarak ve sahada verdiği mücadele ile hakkıyla şampiyon olmuştur. Camiamız futbolun değerini düşürecek hiçbir söylem ve eylemde bulunmamış ve bundan sonra da bulunulmayacaktır. Kulübümüz spora zeki, çevik ve ahlaklı olma ilkeleri ile bakmakta ve dün olduğu gibi bugün de bu ilkelerden taviz vermeyecektir. Türk futbolunun tüm sorunlarına rağmen şampiyonlukları sahada kazanan bir kulüp olarak Galatasaray Kulübü başkanı Sayın Mustafa Cengiz’i kulübümüze hitaben söylediği sözler sebebiyle kınıyoruz.''

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı