Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:26
 
Büyükşehir'den billboard açıklaması!
Bursa Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılını kutlamak için hazırlatılan görselle ilgili açıklama yaptı.
BURSA Haberi
Büyükşehir'den billboard açıklaması!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılını kutlamak için hazırlattığı görselde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün isminin olmaması tepkilere yol açmıştı. Bunun üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bursa’nın çeşitli yerlerindeki billboardlarda yer alan tasarımımız, grafik birimimizin hazırladığı çalışmalardan birinin tam bitmemiş taslak halinin asılması sonucu maalesef eleştirilere sebep olmuştur. Yapılan 3 tasarımın içinde yarım kalmış olanın kullanılması üzücüdür.

Milli Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a çıkışının 100.Yılı’nı milletçe yaşayacağımız bu güne, böyle bir talihsizliğin damga vurması başta BURSA Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş olmak üzere meselenin iç yüzünü bilen çalışanlarımızı da derinden üzmüştür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının küllerinden doğurduğu bu Aziz Vatanın ve Milli Mücadele’nin bir asır sonra da aynı ruh ve heyecanla devam etmesini arzu ederken hatalı paylaşımın sosyal medyada bu nâkıs haliyle yer alması hoş değildir. Ebediyete kadar vatan bildiğimiz bu topraklarda bu ülkede, yüce Türk milletiyle birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında son nefesimizi verinceye kadar layıkıyla yaşamaya devam edeceğiz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı
 

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı