En İyi Gizem Filmleri
Haber
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 16:08
 
En İyi Gizem Filmleri
Bu yazımızda sizler için sinema severler tarafından oldukça sevilen gizem filmlerini inceledik.
YAŞAM Haberi
En İyi Gizem Filmleri

Gizem filmleri, uzun yıllardır insanlar tarafından sevilerek izlenen baş yapıtlara ev sahipliği yapan bir film türüdür. Gizem filmlerinin sevilmesine neden olan en önemli özelliği ise bir sonraki sahnede kahramanın neler yapacağının ya da olayların nasıl gelişeceğinin oldukça merak edilmesidir. Bu türde üretilen filmlerde gizem ve gerilim hissi aynı anda hissedilmektedir. Bu bağlamda beyaz perdeye aktarılan yüzlerce gizem filmi de yıllardır birçok platformda en çok izlenen yapımlar arasında yer almayı başarmıştır. Bizde bu yazımızda sizler için sinema severler tarafından oldukça sevilen gizem filmlerini inceledik.

 

1) Kemik Koleksiyoncusu

 

Yapım tarihi 1999 yılına dayanan Kemik Koleksiyoncusu (The Bone Collector) filmi, dedektif olarak görev yapan Lincoln Rhyme’ın hayatını konu almaktadır. Dedektif, ilk başlarda yaşadığı şehir olan New York çevresinde oldukça sevilen ve camiasında saygı gören bir insandır. Aynı zamanda ABD’nin en ünlü kriminologları arasında da yer almaktadır. Rhyme her zaman ki gibi sakin günlerinden birini yaşarken karşılaştığı bir saldırı sonucu ağır yaralanır ve vücudunun belli bir kısmı felçli kalır. Tesadüf eseri karşılaştığı kişi olan Amelia ise kendini oldukça yorgun hisseden genç bir kadındır. Filmde bu ikilinin cinayet soruşturmasında beraber çalışmaya başlaması ile gizemler arka arkaya sıralanmaktadır.

 

2) Düşman

 

2013 yapımı Düşman filmi, oldukça ilginç ve gizemli bir hikayeyi konu almaktadır. Yerel bir üniversite de tarih dersleri vermekte olan sıradan bir öğretmen, kendi halinde yaşarken bir kızla tanışmıştır. Daha sonra kız arkadaşının tavsiyesi üzerine bir film izler ve o filmde karşılaştığı bir oyuncuyu kendisine çok benzetir. Adam artık tüm yaşamını bu oyuncunun peşine düşmek için harcayacaktır. Sizde bu ilginç serüvenin yarattığı gizem dolu anları deneyimlemek istiyorsanız film izle platformlarından Düşman filmini izleyebilirsiniz.

 

3) Tuzak

 

1997 yapımı olan tuzak filmi, bir ailenin arabalarının çölün ortasında bozulmasıyla başlamaktadır. Umutsuzca etraftan gelebilecek yardım elini bekleyen çift, destek bulabilmek adına farklı yönlere doğru hareket ederler. Hiçliğin ortasında birbirlerinden haber alamayan ikili, çölün etrafında kendilerini nasıl tehlikelerin beklediğinden habersiz şekilde yol almaktadır. Dakikalar geçtikçe iyice umutsuzluğa kapılırlar. Eşini çölün ortasında kaybeden Jeffrey, cesur bir kararla karısı Taylor’un izinden gitmeye karar verir. Serüvende tam bu noktada izleyiciyi büyülemeye başlamaktadır.

 

4) Şeytan Üçgeni

 

 Yapım tarihi 2009 yılına dayanan Şeytan Üçgeni filmi, okyanusta özel yatlarıyla gezintiye çıkan bir grup insanın başından geçen talihsizlikleri konu almaktadır. Hava muhalefeti nedeniyle gizemli bir gemiye binmek zorunda olan grup, başlarına gelecek olaylardan habersiz bir şekilde denizin engin suları üzerinde yol almaktadır. Geminin içerisinde gerçekleşen olaylar neticesinde herkesin yaşama tutunabilmesi için birilerini feda etmesi gerekmektedir. Her saniyesi gizem dolu Şeytan Üçgeni yapımını keyifle deneyimleyebilirsiniz.

 

5) Sınav

 

2009 yapımı olan Sınav filminde, bir şirket tarafından işe alım sırasında gerçekleştirilen bir sınav konu alınmıştır. Film, başvuru için gelen tüm adayların bir odaya davet edilerek mülakata tabi tutulmasıyla başlamaktadır. Adaylara sınav boyunca sadece bir soru sorulacağı ve soruya doğru cevap veren kişinin çalışma hakkı kazanacağı bildirilir. Fakat ortada ne bir soru ne de mülakat bulunmaktadır. Adayların en büyük sınavlarını kendileriyle verdikleri Sınav filmini mutlaka izlemelisiniz.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı