En Sürdürülebilir Yapı Malzemesi Hangisidir?
Haber
23 Kasım 2020 - Pazartesi 14:44
 
En Sürdürülebilir Yapı Malzemesi Hangisidir?
Çevresel etki, ekonominin daha fazla insanının ve sektörünün günlük yaşamda ve işle ilgili kararlar verirken dikkat ettiği geniş bir konudur. Konuyla ilgili bilgiler, geleneksel olarak doğal kaynaklar ve çevre üzerindeki sert etkileri ile bilinen inşaat sektöründe özellikle gün ışığına çıkmaktadır.
EKONOMİ Haberi
En Sürdürülebilir Yapı Malzemesi Hangisidir?

Bina inşaatı ve operasyonlarının çevresel etkilerini azaltmak için pazarda çok sayıda çevre dostu yapı malzemesi ortaya çıkmıştır. Ancak dünyanın en çevre dostu yapı malzemelerini belirlemek biraz zor olabilir çünkü farklı insanlar farklı sürdürülebilirlik tanımlarına sahiptir.

Polin Yapı, küresel olarak sürdürülebilir ve çevre dostu Alüminyum Kompozit Panellerin (ACP) tedarikinde bir öncü olarak kabul edilmektedir. Şimdi Naturalbond, Signbond gibi farklı markalarda alüminyum kompozit panel kaplaması için kullanılan levhaların neden sürdürülebilir bir yapı malzemesi olarak değerlendirildiğinde bakalım.

Geri Dönüştürülmüş Malzemelerden Yapılmıştır.

Alüminyum kompozit paneller ve alüminyum kaplama, diğer metallere kıyasla büyük avantajlar sunar. Esnekliği ve korozyona karşı direnci nedeniyle, belirli alüminyum kompozit paneller tamamen geri dönüştürülebilir ve daha fazla ürün üretmek için kullanılabilir. Bu, endüstriden atık üretimini önemli ölçüde önler ve dolayısıyla çevreye büyük ölçüde katkıda bulunur.

Doğaya Zarar Vermezler.

Signbond, Naturalbond vb. markalı alüminyum kompozit panelleri, genellikle önceden yapılandırılmış bir bina tasarımında veya ACP levhalarının HPL gibi doğaya zarar veren malzemelere bir alternatif sağladığı dış cephe kaplaması için kullanılır.

Aşındırıcı direnci nedeniyle, ACP tabakaları herhangi bir fiziksel hasar olmaksızın uzun süre dayanabilir. Ve süreç içinde kalitesini kaybetmeden kolayca geri dönüştürülebilir. Doğa ve tüketiciler için bir kazan-kazan malzemesidir.

Çevre Dostu Sertifikalıdırlar.

Yeşil ürün sertifikaları veya yeşil bina sertifikasyonları, bir ürünün belirli bir standardı karşıladığını ve çevresel bir fayda sağladığını ana hatlarıyla belirtmeyi ve onaylamayı amaçlar. Pek çok ürün etiketi ve sertifika programı, ürünleri yaşam döngüsü parametrelerine göre onaylayarak çok özellikli programlar haline getirir. Signbond’un ACP’i sürdürülebilir doğası nedeniyle, yeşil bina sertifikalıdır. Bu sertifika, ürünümüzün bir standardın tanımlanmış kriterlerini karşıladığına dair bir onaydır.

Sertifikasyon parametreleri, enerji kullanımı, geri dönüştürülmüş içerik ve malzemelerin üretimi ve atılmasından kaynaklanan hava ve su emisyonlarını içerir. Signbond ve birçok farklı marka alüminyum kompozit panelleri oldukça sürdürülebilir olmanın yanı sıra, mimarlar için esnek tasarım seçenekleri ve hava koşullarına dayanıklı, sert ve bakımı kolay işlevsel ve dekoratif yüzeyler sağlar.

Sert iklim koşullarına dayanabilen alüminyum kompozit paneller kullanmak onu dayanıklı kılar, bu iyi bir seçim ve sürdürülebilir mimari ve çevre dostu yaşama doğru bir adımdır. Alüminyum kompozit paneller, çevreden ödün vermeden yeniliğe inanır.

Alüminyum kompozit paneller hakkında bilgi almak ve satın almak için polinyapi.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı