Haber Detayı
24 Şubat 2016 - Çarşamba 18:59
 
Facebook'un yeni butonları hizmete girdi
DİĞER Haberi
Facebook'un yeni butonları hizmete girdi

Facebook yeni buton seçeneklerini kullanıma sundu.

Facebook, bir yıldan uzun süren geliştirme çalışmalarının sonucunda yeni beğen butonu seçeneklerini tüm kullanıcılarının Haber Kaynaklarına getirdi.

Söz konusu butonların devreye girmesiyle birlikte Facebook kullanıcıları, arkadaşlarının paylaşımlarına "beğenmek" dışında bir yolla da reaksiyon gösteriliyor. Beğen butonunun üzerine gelindiğinde karşısına çok beğenmeyi, gülmeyi, şaşırmayı, kızmayı ve üzülmeyi sembolize eden emojiler çıkıyor.

Facebook yeni butonlarının Türkçe isimlerini ise Muhteşem, Hahaha, İnanılmaz, Üzgün ve Kızgın olarak belirledi.

Beğenmeme butonunun ortada olmamasına rağmen, kızgınlık ve üzüntü ifadelerinin bu butonun yokluğunu telafi edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır. İspanya ve İrlanda'da gerçekleştirilen testlerde pozitif geri dönüşler alan yeni beğen butonu seçenekleri, bugün itibarıyla web, Android ve iOS'te Facebook kullanıcılarına ulaştırılıyor.

NASIL KULLANILIYOR?

Oldukça kolay bir kullanım sunan özellik için tek yapmanız gereken mouse'unuzla beğen tuşunun üzerine gelmek. Beğen tuşuna tıklamadan önce bu tuşun üzerinde birkaç saniye beklemeniz halinde emoji seçenekleri karşınıza çıkıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Facebook'un, yeni, butonları, hizmete, girdi,
Haber Yazılımı