Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 12:38
 
Gölyazı'da çalışmalar ne zaman bitecek?
DİĞER Haberi
Gölyazı'da çalışmalar ne zaman bitecek?

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bünyesinde barındırdığı tarihî eserlerin yanı sıra sahip olduğu coğrafi özellikler sebebiyle Türkiye’nin en dikkat çeken turizm bölgeleri arasında yer alan Gölyazı’da incelemelerde bulundu.  Büyükşehir bürokratlarının da katıldığı inceleme gezisinde bölgenin alt yapı düzenlemesi, sahil yapılanması ve sosyal donatı alanlarıyla ilgili tespitlerde bulunan Başkan Aktaş, önümüzdeki yaz aylarına yetişecek yenileme çalışmalarının ardından yapılacak tanıtımla birlikte Gölyazı’nın marka değerinin artacağını söyledi.

Gölyazı’nın kış ve yaz ayrı bir güzelliği olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, “Göreve başladığımızdan bu yana Bursa’nın atıl kalmış belirli noktalarıyla ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor, tespitler yapıyoruz. Bu tespitleri daha sonra hizmete almanın derdindeyiz. Gölyazı da gündemimizde olan bir konu. Daha önce burasının alt yapı ve kanalizasyon düzenlemeleri için yaklaşık 9 milyon TL’lik bir harcama yapılmıştı. Bunun yanında zemin düzenlemeleri ve mahallenin ihtiyaçlarıyla alakalı ilçe başkanımızdan, muhtarımızdan ve mahalle temsilcimizden gerekli bilgileri aldık” dedi.

Başkan Aktaş, yapılacak çalışmalarla birlikte Gölyazı’nın marka değerinin artacağını belirtti. Bu manada yakın zamanda harekete geçeceklerini ve gerçekleştirilecek çalışmalarla birlikte bölgenin Bursa’ya da daha fazla değer katar hale geleceğini vurgulayan Başkan Aktaş, “Bugün düzenlediğimiz geziyle acil eylem planı kapsamında neler yapabiliriz, onları tespit ettik. İnşallah zaman içerisinde bunları geliştirerek, Gölyazı’nın Bursa ekonomisine daha fazla katkı sağlayan bir mahalle olmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Gölyazı ile ilgili düzenleme çalışmalarının ilk etabının yaz aylarına kadar tamamlanacağını söyleyen Başkan Aktaş, “İnşallah bu yazı daha güzel geçirir, Gölyazı. Geliştirilen düzenlemelerle birlikte Gölyazı da aynen Uludağ gibi İznik Gölü ve Oylat Kaplıcaları gibi bir cazibe merkezi olur. Bu potansiyel var. Otoparkı, sosyal alanları ve içerideki diğer ünitelerle birlikte, camisinden abdest alma kısımlarına kadar geniş bin mekânı düzenleyeceğiz. İnsanların huzur ve rahatı neyi gerektiriyorsa onu yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölyazı'da, çalışmalar, ne, zaman, bitecek?,
Haber Yazılımı