Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 11:15
 
Hüma Hatun evleri satışa hazır
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin üzerinde çok çalıştığı ve mesaisinin büyük bölümünü harcadığı kentsel dönüşüm projelerinden biri artık anahtar teslim aşamasına geldi.
BURSA Haberi
Hüma Hatun evleri satışa hazır

Konuyla ilgili detayları Olay Gazetesi yazarı İhsan Aydın, bugünkü köşesine taşıdı.

Aydın'ın köşesinin ilgili kısmı şöyle:

Yıldırım’ın Mevlana konutları satışa çıktı

Yıldırım Belediyesi’nin bu dönem ilk uygulamaya koyduğu kentsel dönüşüm projelerinden olan Mevlana Mahallesi’ndeki Hüma Hatun Konutları anahtar teslimi için geri sayım sürüyor. Konutların anahtarları 30 Kasım’dan itibaren hak sahiplerine teslim edilecek. Yıldırım Belediyesi satış için ilçe caddelerindeki bilbordlarda duyuruya çıktı. Dün telefonla konuştuğumuz Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali çok heyecanlıydı. Onca emek verilen ve umut bağlanan bir projede sona gelindi. Zira Başkan, ilçenin birden fazla bölgesinde kentsel dönüşümler için görev süresinin neredeyse büyük bölümünü bunlara ayırdı. Onlardan birinde artık hasat toplama zamanı geldi. Edebali, 200 dönüm alan üzerine inşaa edilen 814 konut, biri AVM olmak üzere 72 bin metrekarelik ticari alanı da bulunan Mevlana Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’ne bugüne dek belediye bütçesinden 200 milyon lira kaynak kullanıldığını açıkladı. AVM yerinin satışı ise daha sonra yapılacak. Yıldırım Belediyesi şimdi yapımı tamamlanan konutlardan 500’ünü satmayı planlıyor. Tamamı belediye arsası üzerine kurulu ve belediyekaynağı ile yapılan konutların satışlarına bu ay başlayacaklarını anlatan Edebali, ilk etapta 87 konut için dün ilaheye çıktıklarını söyledi.

Fiyat Aralığı...

2+1 ve 3+1 konutların 230 ila 340 bin lira arasında değişen fiyatlara 23 Ekim’de Encümen’de yapılacak ihaleyle satılacağını açıklayan Edebali şöyle konuştu:

“Mevlana’da artık çabalarımızın meyvesini toplama zamanı. Bölgedeki 214 vatandaşımızla anlaştık. Onların gecekondu ve binalarının tapuları belediyemize envanterine geçti. Karşılığında ise kendilerine yapımını tamamladığımız konutları teslim edeceğiz” dedi. Mevlana projesinde müteahhit özeniyle lansmanı yapılan rezidans tarzı, kaliteli, konforlu konutlar inşaa ettiklerini dile getiren Başkan Edebali, “Dönüşüm için bütçemizden önemli bir kaynak kullandık. Ama biz ilk etapta harcadığımız kaynağı çıkarılım yeter diyoruz. Vatandaşlarımızın güvenle ve konforla oturacakları mekanlar ürettik” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüma, Hatun, evleri, satışa, hazır,
Haber Yazılımı