Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 17:24
 
İmamoğlu: Suç ve suçlu yaratma çabası gösterilmiştir
CHP'li Ekrem İmamoğlu, ''İddia üretimine maalesef Büyükçekmece'de birçok kamu kişileri de dahil edilmeye çalışılmıştır, emniyet mensuplarımıza ayıp edilmiştir. Suç ve suçlu yaratma çabası gösterilmiştir.'' dedi.
TÜRKİYE Haberi
İmamoğlu: Suç ve suçlu yaratma çabası gösterilmiştir

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türkiye'ye sermaye akışı neredeyse durdu, sıfır noktasında. Bu kadar kötü durumda, Türkiye ekonomisi hatta tersine sermaye akışı başladı. Son 2 ayda dövizde yaklaşık yüzde 10'luk artış ve bunun baskısı birçok fiyat ve zam artışlarını kapımıza getirmiş durumda. Ekonomik krizi politik krizle bugünlerde bütünleşiyor. Sürecin çözümüne değil kriz çıkararak krizi unutturmak peşinde. 1 yılda toplam işsiz sayısı 1 milyon 259 bin artış gösterdi. 1 yılda işsiz sayısına eklenen kişi sayısı 1 milyon 259 bin kişi. Resmi veriler bunlar. İşsizlik oranı 3.9 puan daha artarak yüzde 14.7'ye çıktı. 5 milyona doğru giden işsiz sayısına sahip Türkiye.

Çok önemli bir hususu açıklayacağını düşündüğümüz Sayın rakibimiz (Binali Yıldırım) 2 saat boyunca somut bir delili size anlattı mı?  'Acelecilik yaptı diyor' benim için. Allah aşkına seçimden yarım gün sonra tüm İstanbul'a gönül belediyeciliği kazandı diye afiş asan ben olsaydım görmemiş olurdum.


Kendi iddialarını madde madde size anlatacağım. Sayımdan kaynaklanan, seçmen listelerinden, sandık kurullarından kaynaklanan iddialar...

Seçmen listeleri ve sandık kurullarıyla ilgili iddialar seçim öncesi döneme aittir. YSK seçmen listeleri konusunda teminat verdi hayali seçmen yoktur diye ulusa seslendiler. Taşıma seçmen konusunda oluşan tüm kaygılarımızı reddettiler.

Ben topluma iyi mesajlar vermiyormuşum İstanbul'u hareketlendiriyormuşum. İstanbul'u hareketlendirdiğim doğru beni gören İstanbullular gülümsüyor görmek istiyorsa Sayın Yıldırım'ı pazara yemeğe kahvaltıya hatta Galatasaray Fenerbahçe Beşiktaş maçına da davet ediyorum. YSK'yı maça giderek nasıl baskı altınca tutarım anlamış değilim.''

Kaynak: (NTV) - NTV Editör:
Etiketler: İmamoğlu:, Suç, ve, suçlu, yaratma, çabası, gösterilmiştir,
Haber Yazılımı