Korkutan gelişme! 9 şehir daha karantinaya alındı
Haber
24 Ocak 2020 - Cuma 17:52
 
Korkutan gelişme! 9 şehir daha karantinaya alındı
Çini'n Wuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüsü (2019 - nCoV) nedeniyle Hubei eyaleti genelinde Wuhan'a ek olarak 9 şehir daha karantina altında.
DÜNYA Haberi
Korkutan gelişme! 9 şehir daha karantinaya alındı

Virüsün baş gösterdiği şehir olan Wuhan karantinaya alınmış ve şehir sakinlerine belirli nedenler harici şehri terk etmemeleri, halka açık alanlarda maske takmaları gerektiği gibi bir dizi çağrıda bulunulmuştu. Wuhan'a ek olarak, şehrin bulunduğu Hubei eyaleti genelinde 9 şehirde daha giriş çıkışlar sınırlandırıldı. 

Öte yandan yerel medya, eyalette virüsün çıktığı Wuhan ve yakınındaki Huanggang şehrindeki bazı hastane yetkililerinin, halka tıbbi malzeme bağışında bulunma çağrısı yaptığını yazdı. 

BİN YATAKLI PREFABRİK HASTANE

Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüsü (2019 - nCoV) taşıyan hastalar için 6 gün içerisinde bin yataklı prefabrik hastane inşa ediyor. 

YENİ YILA ’VİRÜS’ UYARISI 

Yetkililer, 25 Ocakta kutlanacak Çin Yeni Yılına ilişkin vatandaşlara mümkün olduğunca az seyahat etmeleri konusunda uyarı yapıldı. Öte yandan, Çin Bilim ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamada, 14 kişiden oluşan uzman ekibin kurulacağı ve söz konusu ekibin, virüsün önlenmesi ve virüsten korunmak için araştırma yapacağı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı