Kültür Akademisi’nde yeni dönem heyecanı
Haber
24 Ocak 2020 - Cuma 12:54
 
Kültür Akademisi’nde yeni dönem heyecanı
Büyükşehir Belediyesi’nin kültür hizmetlerinden olan ve Bursalı sanatseverler tarafından büyük ilgiyle takip edilen Kültür Akademisi Sanat Seminerleri, Cumalıkızık Kültür Evi’nde yeniden başladı.
BURSA Haberi
Kültür Akademisi’nde yeni dönem heyecanı

‘Kent tarihi ve Türk mimarisi’, ‘Şehir-medeniyet ilişkisi’, ‘Hikayesi olan şehirler’ konuları ile start alan akademide ikinci dönemin ilk konuğu, Yazar Servet Hocaoğulları oldu.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdürlüğü tarafından ‘kültür ve sanatın sivil akademisi olarak’ planlanan seminerlerde ikinci dönem; ‘Türk halk kültürü’, ‘Türk müziği’, ‘Görsel sanatlar’, ‘Mimari’, ‘Yazılı ve sözlü Türk Edebiyatı’, ‘Kent tarihi’ ve ‘Şehir medeniyeti’ konuları işlenecek. Somut olmayan kültürel tarihi miras alanında, özellikle dağ yöresinde, saha ve uygulamalı halkoyunları eğitsel çalışmaları yapılacak. Alanında uzman kişilerin katılımıyla devam eden seminerlerin Mayıs ayına kadar sürmesi planlandı. Kültür-sanat seminerleri, her Perşembe günü 13:00-17:00 saatleri arasında Tayyare Kültür Merkezi’nde ücretsiz veriliyor.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı