Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 14:45
 
Mescid-i Aksa, Ramazan Bayramı'ndan sonra açılacak
İsrail işgali altındaki Kudüs’te bulunan ve korona virüs salgını nedeniyle ibadete kapatılan Mescid-i Aksa’nın Ramazan Bayramı'ndan sonra yeniden açılacağı açıklandı.
DÜNYA Haberi
Mescid-i Aksa, Ramazan Bayramı'ndan sonra açılacak

Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın korona virüs nedeniyle tamamen kapatılmasından sonra Kudüs İslami Vakıflar İdaresi’nden yeni bir açıklama yapıldı.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi, Mescid-i Aksa’nın Ramazan Bayramı’nın ardından yeniden ibadete açılacağını duyurdu. Mescid-i Aksa’da iabdet etmek isteyenleri bazı kurallar bekliyor. Henüz ne gibi kurallar uygulanacağı netlik kazanmazken Filistinli yetkililer, Mescid-i Aksa’da sosyal mesafe kuralına uyulması çağrısında bulundu. Halka seslenen yetkililer, kalabalık toplanmalardan uzak durulması çağrısında bulunarak halkın evde kalmasını istedi.

Mescid-i Aksa, korona virüs tedbirleri kapsamında 22 Mart’ta ibadete kapatılmış yalnızca Kudüs İslami Vakıflar İdaresi çalışanlarının sosyal mesafe kuralına uyarak ibadet etmesine izin verilmişti.

​​​​​​​Filistin’de toplam korona vaka sayısı 388 olarak açıklanırken, 2 kişi de korona virüs sonucu hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı