Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 10:45
 
Mevlana'da yeni yaşam başlıyor
Yıldırım Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Mevlana ve Ulus mahallelerine yapımını tamamladığı Hümahatun Evleri'nde; 150 hak sahibine 224 daireyi yarın düzenlenecek törenle teslim edecek.
BURSA Haberi
Mevlana'da yeni yaşam başlıyor

Olay Gazetesi'nden Derya Demir Pınar'ın haberine göre;

802 konut, 126 ticari alan olarak 150 bin metre kare alan üzerine inşa edilen Hümahatun Evleri, açık ve kapalı otoparkı, dinlenme alanları, çocuk parkı, aile sağlığı merkezi ile ev sahipleri ile buluşacak. 2 artı 1 ve 3 artı 1 olarak iki daire tipinden oluşan konutlar, 199 bin liradan başlayarak fiyatlandırılıyor. Fiyatlarda ödeme kolaylığı sağlayan Yıldırım Belediyesi, vatandaşlara yarısı peşin yarısı 24 ay vadeli olarak seçenek sundu. 

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ TETİKLEYECEK”...

Anahtar teslimi öncesinde konutlar hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bölgede beklenen hareketliliğin Hümahatun Evleri ile geldiğini kaydetti. Hümahatun Konutları'nın bölgedeki kentsel dönüşümü tetikleyeceğini kaydeden Yılmaz, “Konutlar Samanlı Kavşağı ile çevre yolu bağlantısı üzerinde bir noktada bulunuyor.  Şehir merkezine de yakın bir konumda. Yarın 150 hak sahibine 244 dairemizi teslim edeceğiz. Burası kendi içerisinde bütünlüğü olan bir yaşam merkezi haline gelecek” diye konuştu. 

DÖNÜŞÜNDE ÖNCELİK RİSKİ ALANDA...

Yıldırım genelindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Yılmaz, “Burasının da dahil olduğu 6 mahalleden oluşan riskli alan bölgesi bulunuyor. Mevlana, Ulus Yavuzselim, Çınarönü, Hacivat, ve Şirinevler mahallerini kapsayan büyük bir proje var. Biz bu bölgelerde öncelikle mülkiyet problemlerini çözeceğiz. Önceliğimiz riskli alan olarak belirlenen alanlar olacak” dedi.  

BİNALAR ESTETİK KURULU'NDAN...

Ortabağlar, Mimarsinan ve Güllük bölgesindeki dönüşüm sürecini de paylaşan Yılmaz, “Bu bölgede Büyükşehir'in yetkisine istinaden alınmış kararı biz değiştirdik. Müteahhitler ve vatandaşlarla bir araya gelerek çok daha kolay anlaşabilecekleri bir formül üzerinde çalışıyoruz. Müteahhitlik yapmak yerine, proje plan noktasında vatandaşın önünü açacağız. Estetik bir kurul oluşturduk. Bütün projeler bu estetik kuruldan geçecek” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mevlana'da, yeni, yaşam, başlıyor, ,
Haber Yazılımı