Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 06:34
 
Mustafa Bozbey: Her şey daha güzel olacak
CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim ofisinde geç saatlerde yaptığı açıklamada, seçim yarışını yüzde 48 ile tamamladığını belirterek, "Her şey daha güzel olacak. İnanın bana. Yarın daha güzel olacak. Ben inanıyorum, siz de inanın." dedi.
BURSA Haberi
Mustafa Bozbey: Her şey daha güzel olacak

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Altıparmak'taki seçim ofisinde sabaha karşı partililere bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır'ın da eşlik ettiği Bozbey, seçim yenilgisini kabul etti.

Geçersiz oyların çok fazla olduğunu ve itiraz süreçlerinin devam edeceğini belirten Bozbey, seçim sürecinde yoğun bir iftira bombardımanıyla karşılaştıklarını, buna karşın bugüne kadar alınan oyların en yüksek düzeyine ulaştıklarını söyledi.

'ÖTEKİLEŞTİRMEYEN ANLAYIŞ KAZANDI'

Seçim yarışını yüzde 48 ile tamamladıklarını kaydeden Bozbey, "Bursa bu süreçte kazandı. Bursa, Mustafa Bozbey'in ötekileştirmeyen anlayışını kazandı. Artık beklentileri daha yüksek. Bursalı bundan sonra daha talepkar olacaktır. Bursa ve biz, siyaseten bundan sonra yapılacak olanların takipçisi olacağız" dedi.

'HAKKIMI HELAL ETMEYECEĞİM'

Seçim sürecinde kendisine bazı iftiralar atıldığını kaydeden Bozbey, "Asla yaşamım boyunca hakkımı helal etmeyeceğim. Böyle bir iftirayı atanlar karşısındaki insan olarak görmeyenlerdir. Ahirette de olsa hesabını soracağız" diye konuştu.

'YARIN DAHA GÜZEL OLACAK'

Demokrasiye inandıklarını ve sandık sonuçlarına saygı duyduklarını ifade eden Bozbey, partililere, "Bundan sonra Bursa'yla ilgili her olumlu hizmetin yanında, her olumsuzluğun karşısında olacağız. Çünkü Bursa bizim Bursamız. Bursa'yı asla ve asla yalnız bırakmayız. Her şey daha güzel olacak. İnanın bana. Yarın daha güzel olacak. Ben inanıyorum, siz de inanın."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Bozbey:, Her, şey, daha, güzel, olacak,
Haber Yazılımı