Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 13:40
 
OBAM toplumsal farkındalığı sağlıyor
Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi (OBAM), engelli vatandaşları hayata kazandırmak, becerilerini arttırmak ve sosyalleştirmek için çalışmalarını farklı etkinliklerle sürdürüyor.
BURSA Haberi
OBAM toplumsal farkındalığı sağlıyor

İşini sevgiyle yapan uzman ekibiyle birlikte haftanın çeşitli günlerinde 5’er saatlik faaliyetlerle yaklaşık 60 üyeyi ağırlayan OBAM, sanattan spora, kültürel aktivitelerden pek çok eğlence etkinliğine kadar engelli vatandaşları topluma kazandırmaya çalışıyor. Her sabah servisle evlerinden alınan üyeler, sabah sporu, okuma etkinliği, dart, jenga, puzzle, voleybol, basketbol, kuklalarla hikaye anlatma, film izleme ve müzik eşliğinde dans gibi günlük aktivitelerini gerçekleştiriyor. Kas kontrollerine katkı sağlamak ve motor becerilerini geliştirmek adına boyama, takı tasarım gibi el beceri faaliyetlerine ilişkin çalışmalar da yapan engelli vatandaşlar, aynı zamanda Osmangazi Belediyesi’nin çeşitli etkinliklerine dahil ediliyor.

“Ailelerin Omuzlarındaki Sorumluluğu Alıyoruz”

Engelli ailelerinin bir gün de olsa omuzlarındaki sorumluluğu aldıklarını belirten Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Sevcan Yaman, “Toplumsal farkındalığı arttırmak adına hizmet verdiğimiz merkezimizde, yıl boyunca eğitmenlerimiz eşliğinde müzik çalışmaları, mutfak çalışmaları ve oryantiring sporu alanında çalışmalar gerçekleştiriliyor. Önümüzdeki haftalarda ise at binme ile havuz etkinliğine katılma fırsatını üyelerimize sunacağız. Böylesine güzel bir ortamı bizlere sunduğu için Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı