Haber Detayı
11 Aralık 2015 - Cuma 22:23
 
Teknik üniversite Büyükşehir işbirliği
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Teknik Üniversitesi’ni (BTÜ) ziyaret ederek Rektör Prof.Dr. Arif Karademir’le görüştü. Yıldırım’daki merkez kampüste gerçekleşen ziyarette, mevcut okulun ihtiyaçları ve yeni yapılan Kestel’deki merkez kampüsün alt yapı eksiklikleri görüşüldü.
BURSA Haberi
Teknik üniversite Büyükşehir işbirliği

Okul girişinde Rektör Prof.Dr. Arif Karademirtarafından kapıda karşılanan Başkan Altepe, yönetim birimlerini gezdi. Okulun eğitim kapasitesi ve imkanları hakkında Rektör Prof.Dr. Karademir’den bilgiler alan Başkan Altepe, eksikliklerin giderilmesi için Büyükşehir olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTÜ’nün üretim kendi Bursa’nın en önemli kurumlarından biri olduğunu kaydetti.

Okulun kuruluşundan itibaren her türlü talebi yerine getirdiklerini, bundan sonra da aynı hassasiyetle yaklaşmaya devam edeceklerini belirten Başkan Altepe, “Eğitim Mahallesi’ndeki mevcut kampüsün ihtiyaçları ile Kestel’de yapılan yeni merkez kampüsünün alt yapı eksikliklerinin giderilmesi için rektörümüzle istişare ettik. BTÜ, hem ismine hem de Bursa’ya layık şekilde gelişimini sürdürecek. Büyükşehir olarak bu konuda katkımızı sürdüreceğiz” dedi. BTÜ Rektörü Prof.Dr. Arif Karademirise, desteği ve ziyaretinden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Okulun kuruluşundan bu yana Büyükşehir Belediyesi’nin çok büyük desteğini gördüklerini ifade eden Prof.Dr. Karademir, “Aynı hassasiyetin devamını bekliyoruz. Kendilerine minnettarız” diye konuştu.  

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı