Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 14:11
 
Timsahın kafası ne zaman tamamlanıyor? Başkan Aktaş açıkladı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, stadın kafa bölümünün 2020 yılı başında tamamlanacağını açıkladı.
SPOR Haberi
Timsahın kafası ne zaman tamamlanıyor? Başkan Aktaş açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursaspor Kulübü arasında gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan tarafından imzalandı. Başkan Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde sağlanan yaklaşık 5,5 milyon TL değerindeki destekle, Bursaspor’un daha iyi bir noktaya geleceğine inandığını vurguladı.

Aktaş, stadın temizliği için 600 bin TL, ikram ve ağırlama için 1 milyon 200 bin TL, BUDO göğüs reklamı KDV dahil 1 milyon 200 bin TL ve 2,5 milyon TL’nin de sponsorlar vasıtasıyla sağlanan mali destek olmak üzere toplam takribi 5,5 milyon TL’lik destekte bulunulduğunu belirtti.

Timsahın kafası 2020’de tamamlanıyor

Stadyumdaki timsah kafasıyla ilgili sorularla sık sık karşılaştığını anlatan Başkan Aktaş, “Stadyumun, Bursaspor’un ve şehrin lehine bir kazanım olmasını istiyoruz. Stadyumun ismi ve tesislerin kullanımıyla ilgili sözleşmeye bağlı kalmak kaydıyla Bursaspor, sorumlu. Hiçbir şekilde bizim bir tasarrufumuz söz konusu değil. Bursaspor tamamen serbest. İsmiyle ilgili kompleksimiz yok, istenilen isim, Bursaspor’a kazanç sağlamak kaydıyla değerlendirilebilir” dedi.

Stadın kafa bölümünün 2020 yılı başında tamamlanacağını söyleyen Aktaş, stadın içindeki mekanik tesisat düzenleme ve bakımlarla, kafa bölümü çevre düzenlemesi ve kulüp idari binalarının taşınmasının da yeni ihale kapsamında gerçekleştirileceğini kaydetti.

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı