Enhar Güneş AK Parti ilçe kongreleri 11 Eylül'de başlıyor
Yazı Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 16:18
 
AK Parti ilçe kongreleri 11 Eylül'de başlıyor
Enhar Güneş
enhar güneş
 
 

AK Parti’de geçen Mart ayında başlanan ve pandemi nedeniyle ertelenen kongre sürecine, 11 Eylül Cuma günü Keles ve Harmancık ilçe kongreleriyle yeniden start veriliyor.

Hatırlarsınız kongrelere ilk olarak Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçeleriyle start verilmiş, bir sonraki hafta da Yenişehir ve İznik ilçelerindeki kongrelerle devam edilmişti.

Ancak Türkiye’de ilk koronavirüs vakalarının görülmesiyle birlikte toplu organizasyonlar tümüyle iptal edilmişti. Bu kapsamda da AK Parti’nin  ilçelerdeki tüm kongreleri ileri bir tarihe ertelenmişti. Ve yaklaşık 7 aylık aranın ardından yeniden kongre süreci başlıyor.

Şimdi, “vaka artışı yaşanıyor, nasıl olacak bu iş?” diyebilirsiniz. Tabi ki pandemi kuralları çerçevesinde yapılacak.

Kongrenin yapıldığı alanda, maske ve sosyal mesafe kuralları aksatılmayacak. İlk planda delegelerin katılımı sağlanacak. Mümkün olduğu kadarıyla AK Parti gönüllüsü olanların da katılımına müsaade edilecek.

Yazımın girişinde de belirttiğim gibi 11 Eylül günü Keles ve Harmancık kongreleri gerçekleştirilecek. 12 Eylül’de Büyükorhan ve Orhaneli, 13 Eylül’de Nilüfer, 19 Eylül’de Gemlik, 20 Eylül’de Gürsu ve Kestel, 26 Eylül’de Mudanya, 27 Eylül’de İnegöl, 2 Ekim’de Orhangazi, 3 Ekim’de Osmangazi ve son kongre de 4 Ekim günü Yıldırım’da yapılacak ve ilçe kongre süreci tamamlanacak.

 
Etiketler: AK, Parti, ilçe, kongreleri, 11, Eylül'de, başlıyor,
Haber Yazılımı