Yazı Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 14:34
 
Koronavirüsü etkisiz hale getirmek aslında çok basit!
Enhar Güneş
enhar güneş
 
 

Koronavirüs nasıl salgın hale geliyor? Mikrobun temas yoluyla insanlara bulaşması suretiyle önü alınamaz şekilde ilerlemesi sonucu salgın haline geliyor. Bunu işin uzmanları söylüyor. Ancak böylesine ürkütücü bir tabloya neden olan koronavirüsü, etkisiz hale getirmek de aslında çok basit. Aylardır dünya genelinde binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüsü, bizler de sadece ve sadece su, sabun, dezenfektan ve kolonyayla öldürebiliyoruz.

Ne kadar ilginç değil mi?

Koronavirüsün ciğerlerinize gitmesini engellemek için yapılacak iş basit. Koronavirüs, su ve sabunu kullanırsanız, basit kuralları uygularsanız size bir şey yapamıyor. Tabi evde kalmak en etkili çözüm şuan için. Ama dışarı çıkmak zorundaysanız da tedbirler basit.

Ben bunları işin uzmanlarından duyduğum şekliyle, gazeteci kimliğimle sizlere aktarmaya çalışıyorum. Yoksa herkes uzman olmuş söylemlerine maruz kalmak istemiyorum. Ben bu süreci devletin aldığı tedbirlerle aşılmasının mümkün olmayacağını düşünenlerdenim. Mutlaka bireysel anlamda herkes tedbir almalıdır. Sorumluluk sahibi olmalıdır. Bunu yapmaya mecburuz. Aklımızdan suyu, sabunu, dezenfektanı, kolonyayı çıkarmayalım.

Kalın sağlıcakla…

 
Etiketler: Koronavirüsü, etkisiz, hale, getirmek, aslında, çok, basit!,
Haber Yazılımı